Why Create a Wish List?
- Save products for future purchase
- Organize by vehicle or job type
- Share Wish Lists with your friends
|
California Residents: Prop 65 WARNING |
| Year range | Make | Model | Engine Type | Liter | Fuel | Fuel Delivery |
| 2008-2012 | Dodge | Ram 1500 | V8 | 4.7L | Gas | F/I |
| Finish: | Anodized Red |
| CARB EO Number: | D-609-10 |
| Gaskets Included: | Yes |
| Material Used: | Billet Aluminum |
| Mounting Hardware Included: | Yes |
| Product Box Height: | 9.75 in (248 mm) |
| Product Box Length: | 6.00 in (152 mm) |
| Product Box Width: | 1.50 in (38 mm) |
| Product Weight: | 0.60 lb (0.27 kg) |
| Thickness: | 1 in (25 mm) |
| Weight: | 0.6 lb (0.3 kg) |